ZAPROSZENIE

12 września ( niedziela) o godz. 13.30 w Kościele p.w. Trójcy Św. w Rudniku nad Sanem odbędzie się Koncert Organowy w wykonaniu światowej sławy artystów:

Konstantego Andrzeja Kulki - skrzypce
Georgija Agratiny - fletnia Pana, cymbały koncertowe
Roberta Grudnia - organy

Konstanty Andrzej Kulka, skrzypek; ur. 5 marca 1947 w Gdańsku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 8 lat u Stefana Hermana i kontynuował ją w Państwowym Liceum Muzycznym i Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku . Jako siedemnastolatek otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Niccolo Paganiniego w Genui, jednak drogę do sławy otworzył mu w 1964 Międzynarodowy Konkurs Radiowy ARD w Monachium, podczas którego zdobył I nagrodę. Od tego momentu rozpoczęła się jego światowa kariera. Od 1966 koncertował na obu półkulach (we wszystkich krajach Europy, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Japonii i Australii). Jest zaliczany do grona najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia. Jako solista był gościem wielu renomowanych orkiestr (m.in. Berliner Philharmoniker, Chicago Symphony Orchestra, London Symphony Orchestra, English Chamber Orchestra, Leningradzkej Filharmonii), uczestniczył w prestiżowych festiwalach muzycznych, m.in. w Lucernie, Bordeaux, Berlinie, Pradze, Barcelonie. Szczególne miejsce w tournées artystycznych skrzypka zajmują występy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, z którą w 1971 odbył najdłuższą podróż - po krajach Afryki i Azji oraz po Australii. Od 1968 występował w duecie z Jerzym Marchwińskim. Artysta ma na koncie liczne nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji oraz dla Polskich Nagrań.

Georgij Agratina, od 5 roku życia uczył się gry na skrzypcach oraz fletni Pana u Fiodora Kaptari. Kolejno kontynuował naukę w szkole średniej i Konserwatorium Muzycznym w Kijowie. Od 1970 roku jest solistą Narodowej Orkiestry Instrumentów Ludowych oraz profesorem Akademii Muzycznej w Kijowie. Koncertował z najbardziej prestiżowymi orkiestrami symfonicznymi oraz jako solista w Rosji, Niemczech, Francji, Kanadzie, USA(wielokrotne turnée koncertowe), Mongolii, Holandii, Polsce oraz Mołdawii, Ukrainie i w Rumunii. W programie artysta prezentuje muzykę narodową: ukraińską, mołdawską, rumuńską oraz klasyczną i popularną. Skomponował wiele utworów oraz dokonał opracowań dla orkiestr kameralnych, symfonicznych i zespołów kameralnych. Jego kompozycje zostały nagrane przez rozgłośnie radiowe w wielu krajach Europy wschodniej i zachodniej. Posiada również na swoim koncie nagrania płytowe ( w Polsce m.in. DUX) oraz telewizyjne w krajach, w których występował. W roku 2002 obchodził jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. Współpracuje na stałe jako solista Fundacji im. Mikołaja z Radomia. Od 9-ciu lat występuje w duecie z Robertem Grudniem, wykonując 50 koncertów rocznie oraz realizuje kolejne płyty kompaktowe.

Robert Grudzień - ukończył Liceum Muzyczne w Lublinie w klasie organów prof. Zdzisława Jańczuka. Studiował w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Duesseldorfie. Odbył kursy mistrzowskie w Austrii, Czechach, Szwajcarii oraz za granicą (m.in. Austrii, Czechach, Szwajcarii). Koncertuje na terenie całego kraju oraz za granicą (m.in. Austria, Czechy Finlandia, Słowacja, Łotwa, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, Ameryka Północna). Dokonał wielokrotnych nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Występuje jako solista oraz w duecie z tenorem Wiesławem Ochmanem, sopranistką Teresą Żylis-Gara, Kszysztofem Kolbergerem, sopranistką Yoshiko Harą, Wolfgangiem Ebnerem - róg alpejski, wiolonczelistą Wolfgangiem Panhoferem oraz Georgijem Agratiną - fletnia Pana. Współpracuje z " Poznańskimi Słowikami", Stefanem Stuligroszem, Krzysztofem Pendereckim, Jerzym Maksymiukiem. W 1990r. otrzymał nagrodę komitetu d.s. Radia i Telewizji za twórczość radiową. Otrzymał szereg dyplomów, nagród i wyróżnień. W roku 1996 obchodził jubileusz pracy artystycznej. Czytelnicy "Gazety Wyborczej" przyznali mu tytuł Radomianina Roku 1994. Jest honorowym obywatelem m. Leżajska, Stalowej Woli, Jędrzejowa, Zelowa oraz przyjacielem m. Mielca. Pełni funkcję Dyrektora Zarządu Fundacji im. Mikołaja z Radomia, organizatora festiwali organowych i akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce.